Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 16.04.2021, 16:43

Херсонська початкова школа № 25 "Веселка"

Меню сайту
Наше опитування
Хто ж ця чудова людина. яка відвідала наш сайт?
Всього відповідей: 263
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Правила поведінки здобувача освіти

ДОДАТОК № 1

до наказу по школі

від 25.01.2019 р. № 23-о

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

здобувачів освіти

Херсонської загальноосвітньої школи І ступеня № 25

Херсонської міської ради

 

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

Здобувач освіти зобов’язаний:

 1. Виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом початкової освіти.
 2. Відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.
 3. Поважати гідність, права, свободи та законні інтереси усіх учасників освітнього процесу, Насильство, булінг (цькування) є неприпустимими формами поведінки у закладі освіти та за його межами, крім того має право звернутися до класного керівника, чергового вчителя, психологічної служби та адміністрації закладу освіти за допомогою, якщо проти нього здійснюються противоправні дії.
 4. Приходити в заклад освіти за 10-15 хвилин до початку занять, займати своє робоче місце з першим дзвоником, підготувавши все необхідне навчальне приладдя до початку уроку.
 5. Забороняється самостійно йти зі школи та її території під час освітнього процесу без дозволу педагогів або медичної сестри, а лише за попереднім узгодженням з батьками.
 6. У разі пропуску занять до трьох днів здобувачу освіти необхідно надати класному керівнику довідку, або заяву від батьків (осіб, які їх заміняють) щодо причин відсутності його на заняттях. Відсутність більше трьох днів з причини хвороби підкріплюється наданням довідки з медичної установи.
 7. Поводитись толерантно, етично, відповідно до загальноприйнятих норм поведінки у суспільстві до початку занять, на уроках та під час перерв. Здобувач має бути ввічливим у спілкування один з одним, учителями, працівниками школи, батьками та гостями закладу. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
 8. Використовувати мобільні телефони під час освітнього процесу лише при необхідності для зв’язку із батьками (або особами, що їх замінюють), або для освітнього процесу (за завданням вчителя).
 9. Суворо забороняється приносити на територію школи з будь-якою метою та використовувати будь-яким способом вибухонебезпечні предмети, вогненебезпечні речовини, зброю, в тому числі, ножі та різноманітні колючо-ріжучі предмети; токсичні речовини, таблетки та газові балончики; спиртні напої, цигарки, наркотики та інші одурманюючі засоби та отрути.
 10. Дотримуватись чистоти і порядку на території закладу освіти. Берегти майно закладу освіти, охайно ставитись як до своїх речей, так і до речей інших учнів.
 11. Здобувачу освіти, який знайшов втрачені або забуті, на його думку, речі, належить здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі школи або черговому вчителю, класному керівнику, адміністрації школи.
 12. До здобувачів освіти, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки дітей, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
 13. Приступати до навчання підготовленим, з виконаним домашнім завданням, маючи при собі все необхідне шкільне приладдя.
 14. Здобувач освіти творчо працюючи над саморозвитком, формуванням таких особистих компетенцій як інформаційна, комунікативна, соціальна, полікультурна тощо може брати участь у різноманітних заходах, організованих у закладі освіти та за її межами.

 

ІІ. ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ

 1. Пунктуальність — це важлива риса, яку необхідно опанувати кожному учневі. Під час здобувачу освіти необхідно впорядковувати свої справи, щоб приходити на уроки вчасно. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
 2. Урочний час повинен використовуватися здобувачами освіти тільки для освітніх цілей.
 3. Учні мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим: не створювати галас, без дозволу підводитись, відвертати увагу інших учнів від занять розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються уроку.
 4. Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель. Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.
 5. На уроці здобувач освіти має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
 6. Якщо здобувач освіти має бажання поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку і робить це толерантно.
 7. Здобувач освіти має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
 8. Здобувач освіти обов’язково приносить на заняття необхідне навчальне приладдя, підручники, зошити, щоденник і ставиться до нього дбайливо та охайно.
 9. Для якісного опанування навчального матеріалу здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою, обов’язково записуючи їх у щоденник.
 10. Будь-які записи в щоденниках здобувачами освіти повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки ставлять свій підпис у щоденнику.
 11. За кожним здобувачем освіти в кабінеті закріплено окреме місце, за збереження санітарного стану та майна на робочому місці він несе відповідальність.
 12. Здобувач освіти зобов’язаний знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
 13. На уроці фізичної культури здобувач освіти приходить у спортивній формі та спортивному взутті. У разі звільнення від занять фізкультурою, необхідно бути присутнім в спортивній залі та зайняти місце на лавці для пасивного спостереження.

 

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ ТА ПІСЛЯ УРОКІВ

 1. Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:
  • дотримуватися етичних норм поведінки;
  • підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
  • дотримуватись вимог чергового вчителя по школі;
  • при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи здобувачі освіти вітаються і звільняють дорогу;
  • здобувачам освіти забороняється входити до методичного кабінету без дозволу.
 2. Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.
 3. Задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму здобувачі освіти повинні дотримуватися правил безпечної поведінки. Забороняється бігати, штовхатися, гратися в небезпечні ігри або в місцях, не пристосованих для ігор, кидатися різними предметами, застосовувати фізичну силу, самовільно відкривати вікна, сидіти на підвіконнях тощо.
 4. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.
 5. Під час перерви здобувачі освіти можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня).
 6. Під час перерви здобувачам освіти категорично забороняється залишати будівлю школи.

 

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

  1. Здобувачі освіти приходять до їдальні на обід організовано з вчителем після закінчення уроку, обов’язково виконуючи гігієнічні процедури перед прийомом їжі.
  2. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
  3. Якщо здобувач освіти завітав до буфету, то йому слід поводитися толерантно, дотримуючись правил черги.
  4. Під час харчування в їдальні належить всім слід дотримуватися хороших манер і поводитися за всіма нормами етичної та культурної поведінки. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
  5. Здобувачі освіти самостійно прибирають свій посуд зі столу після вживання їжі.
  6. Здобувач освіти повинен шанобливо з повагою ставитись до працівників їдальні.
  7. Ставитись до майна шкільної їдальні необхідно дбайливо.

 

V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

 1. У школу здобувачі освіти повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню у суспільних місцях. Стиль одягу – діловий, класичний.
 2. Спортивний одяг, призначений для уроку фізкультури, на інших уроках недоречний.
 3. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
 4. На урочисті загальношкільні заходи здобувачі освіти приходять у святковій формі, краватці певного кольору та значку.
 5. На концерти здобувачі освіти вибирають одяг за рекомендацєю батьків та на свій розсуд.

 

VІ. ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ

 1. Черговий по класу під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
 2. Черговий має право зробити зауваження іншим здобувачам освіти щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.
 3. Чергові допомагають вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням всіма здобувачами освіти цих правил.

 

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.
 2. За порушення цих Правил та Статуту школи здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення :
  • усне зауваження ;
  • запис зауваження в щоденник;
  • виклик здобувача освіти з батьками на засідання Ради профілактики ;
  • відшкодування завданої здобувачем освіти матеріальної шкоди його батьками.
 3. Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти школи і є обов’язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться закладом.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний хостинг uCoz