Якщо цього року ваша дитина пішла у школу, - чи організували ви їй "робоче місце"? Звичайно, слід врахувати зріст дитини і придбати невисокий столик та кріселко. Вони мають бути такими, щоб ноги впиралися у пілогу, а спинка була прямою. Світло має падати з лівого боку, якщо дитина користується правою рукою для письма і праці. (Якщо дитина послуговується лівою рукою - джерело світла має бути праворуч). Вирішіть також, де стоятимуть книжки і портфелик. Якщо дітей кілька - найкраще, коли кожна дитина матиме свій куточок. Якщо дитина має кілька занять (танці, спорт, мистецтво), варто придбати кілька торбинок для кожного заняття - щоб необхідні речі не перекладати щоразу в портфелик.
Слід також подумати, де маленький учень буде складати свій шкільний одяг. Тепер, коли він має нові серйозні обов'язки, - найкращий час закріпити основи старанності та акуратності. Тому всі разом, дорослі і діти, поміркуйте над розкладом занять, напишіть години, коли можна бавитися, коли потрібно робити завдання, коли готуватися до сну. Доручіть дитині самій приготувати все необхідне для наступного дня, включно з почищеним взуттям та одягом, але не забувайте перевірити, чи все виконано як слід, і допомогти, якщо це необхідно, особливо у перші тижні та дні.
ЗАБОРОНЕНІ ДЛЯ БАТЬКІВ СЛОВА - Горе ти моє...
- Очі б мої тебе не бачили...
- За що мені така кара...
- Бач, який розумник! Не роздумуй, а роби, що тобі кажуть...
- Коли ти вже нарешті порозумнішаєш...
- Час вже ставати самостійним. Що ти поводишся, як маленький...
- У тебе ніколи нічого не виходить! Давай я зроблю...
- Чому так довго? Давай швидше!
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була впевнена у собі, весела,щаслива і добре вчилася, ви ніколи не вимовлятимете цих слів!!! |