Четвер
24.09.2020
10:47
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Херсонська загальноосвітня школа І ступеня № 25
Головна Реєстрація Вхід
Все для вчителя »
Категорії розділу
Статут закладу [1]
статут
Структура та органи управління закладом [3]
управління закладу
Освітні програми [3]
програми
Територія обслуговування [1]
мікрорайон
Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі [5]
мережа
Матеріально-технічне забезпечення [1]
МТЗ
Вакантні посади [1]
вакансії
Результати моніторингу якості освіти [0]
моніторинг
Річний звіт про діяльність закладу [2]
звіт керівника
Додаткові освітні послуги [1]
платні послуги
Використання бюджетних коштів [1]
бюджет
Благодійна безповоротна допомога [2]
використання благодійної допомоги
Наші партнери [0]
співпраця

Меню сайту

Міні-чат

ВАША ДУМКА
Хто ж ця чудова людина. яка відвідала наш сайт?
Всього відповідей: 253

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Файли » Публічна інформація » Річний звіт про діяльність закладу

Звіт керівника школи за підсумками 2018/2019 навчального року
02.07.2018, 15:27

Закінчується навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018/2019 навчального року.

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього закладу середньої освіти.

Кадрове забезпечення

У 2018/2019 навчальному році працювало 24 педагогічних працівники (2 працівники – у соціальній відпустці), 10 працівників - обслуговуючого персоналу та 3 працівника шкільної їдальні.

Протягом року навчальний заклад був забезпечений кадрами на 100 %.

4 педагоги пройшли курсову перепідготовку відповідно до графіка. Протягом атестаційного періоду виступали зі звітами на методичних об’єднаннях, брали участь у педагогічних читаннях, науково-практичній конференції, засіданнях педагогічних рад, на яких ділилися своїми здобутками з колегами. За результатами атестації: 3 учителям встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії», 1 вчителю – «спеціаліст І категорії».

Методична робота

Методична робота у 2018/2019 навчальному році була спрямована на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови», на підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка спрямована на впровадження в практику досягнень науки і професійної майстерності, інноваційних педагогічних технологій, перспективного педагогічного досвіду.

Керівництво методичною роботою здійснювало методичне об’єднання вчителів початкових класів, під керівництвом вчителя вищої категорії Тєлєганової Ольги Сергіївни. Крім того, у закладі діяли: МО класних керівників, керівник Запорожець Валерія Вячеславівна, та МО вчителів, які працюють із дітьми із особливими освітніми потребами, керівник Кравченко Вікторія Вікторівна

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються всі вчителі школи. За їх активної участі проходили предметні тижні, методичні засідання тощо.

В школі працюють методичне об’єднання вчителів початкових класів, до складу якого входять 12 вчителів 1-4 класів, вчитель англійської мови, фізичної культури, 4 вихователя (асистента вчителя), вихователь групи продовженого дня. Крім того, протягом навчального року було організовано роботу Школи молодого вчителя (керівник Попова Н.І.) (10 вчителів).

Стан і розвиток шкільної мережі

Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів.

Ці потреби задовольняє сформована мережа школи. Педагогічним колективом проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі. На початку 2018/2019 навчального року у школі було відкрито 12 класів (4 класи за традиційною системою навчання; 4 класи – з інклюзивною формою навчання; 4 – спеціальні класи), кількість учнів становила 261 (що на 36 учнів більше, ніж у попередньому навчальному році). Середня наповнюваність учнів у класах складала 21, 8, що на 3 більше від показника попереднього навчального року.

Аналіз руху учнів протягом навчального року свідчить про дієвість і результативність зусиль педагогічного колективу щодо збереження шкільного контингенту та забезпечення обов’язковості початкової освіти. Вибуття учнів зі школи відбувалося переважно у зв’язку з переїздом родини до іншого місця проживання. Кількість учнів на кінець навчального року становить – 226 учнів.

Навчальна діяльність

Організація освітнього процесу в поточному навчальному році мала свою особливість:

 • учні 1-4 класів навчаються за новим Державним стандартом;
 • запроваджувався курс за вибором «Основи екології» (2-А, 2-Б, 3-А, 3-Б,4-А, 4-Б класи);
 • «Вступ у шкільне життя» (для майбутніх 1-класників).

Мова навчання –українська.

На кінець навчального року у школі навчається 261 дитина. За індивідуальною формою навчання – 2 учнів. З 180 учнів 2-4 класів, які навчаються у школі на кінець року, 24 учнів закінчили навчальний рік на високому рівні (13 %, що є сталим показником, порівняно із минулим роком). Рівень навчальних досягнень учнів становить 68 %.

Адміністрація школи за підтримки батьків для стимулювання учнів за навчальні досягнення запровадила іменні заохочувальні стипендії.

Харчування у школі здійснюється ТОВ «ГРАНД». Усі учні забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням за рахунок бюджетних коштів. Учні спеціальних класів та ті, хто перебуває на інклюзивному навчанні – 2-разовим харчуванням. У групах продовженого дня – за рахунок батьківських коштів. Учні школи 100 % забезпечені гарячим харчуванням.

Пріоритетні напрями виховної роботи

Згідно річного плану роботи на 2017/2018 н.р. та на виконання програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» виховна робота в школі здійснювалась на підставі державних нормативно-правових документів.  Весь навчальний рік було розбито на окремі місячники: валеологічного, морального, громадянського, патріотичного, естетичного, правового, національного, екологічного, трудового виховання, родинного виховання, що дало змогу більш цілеспрямовано організовувати роботу з молодшими школярами.

Робота в напряму ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави передбачала: сприяння формуванню в молодших школярів основних понять про народ, націю, суспільство, державу, відчуття себе громадянином України, шанування державних символів, Конституції України, виховання почуття гордості і поваги до рідного краю, народу, мови, любові до культури свого народу, його традицій, звичаїв і обрядів. Протягом року школа активно працювала над формуванням у молодших школярів національної свідомості, патріотичних почуттів у напряму військово-патріотичного та національно-громадянського виховання.

Традиційно в школі були проведені відповідні місячники, тижні, уроки Мужності, інформаційні хвилинки, бібліотечні уроки до визначних подій країни, краєзнавчі проекти «Лицарі Таврійського краю – козаки Херсонщини», квести-змагання, тематичні конкурси малюнків, виставки декоративно-прикладного мистецтва. Постійними гостями навчального закладу були учасники бойових дій, військовослужбовці, хор ветеранів «Освітянка». Протягом року учні школи та їх батьки брали активну участь у благодійних акціях «Діти – воїнам АТО», «Ветеран живе поруч», «Від серця до серця». Під час волонтерської роботи учні активно долучились до збору продуктів харчування, вироблення поробок власними руками, написання листів, та передачі власних малюнків. У поточному році школярі мали змогу власноруч сплести маскувальні сітки для 79 Миколаївської військової бригади (для воїнів роти вогневої підтримки).

У поточному навчальному році було створено тематичний стенд «Наші герої», який присвячений героям-херсонцям, які загинули під час бойових дій у зоні АТО. Також протягом року функціонував стенд державної символіки «Моя мирна Україна» та тематична виставка, матеріали якої постійно оновлюлювалися відповідно до визначних подій країни: Дня Соборності України, Дня українського козацтва, річниці звільнення України та Херсонщини від німецько-фашистських загарбників, День захисника України, День пам’яті жертв голодомору тощо.

Кращими у поточному навчальному році були визнані наступні заходи: гра-подорож «У країні рідної землі» (1-А клас, класний керівник Тєлєганова О.С.), бесіда «Україна – суверенна і незалежна держава» (1-Б клас, класний керівник Марченко Ю.В.), літературна година «Рідна мова - калинова» (1-В клас, класний керівник Арканова Г.В.), виховна година «Моя Україно! Ти мати єдина, на всі покоління й віки» (2-А клас, класний керівник Мартинчук М.В.), гра-мандрівка «Ми - українці» (2-Б клас, класний керівник Чуча А.В.), хвилина емоцій «Як навчитись стримуватись?» (2-В клас, класний керівник Запорожець В.В.), калейдоскоп повідомлень «Я – маленький громадянин» (3-А клас, класний керівник Пальчикова А.П.), година спілкування з елементами тренінгу «Що необхідно знати про державну символіку?» (3-Б клас, класний керівник Лукашова І.О.), ситуативно-рольова гра «Я – маленький громадянин» (3-В клас, класний керівник Присяжнюк А.В.), година поезій «І живе калина на папері» (4-Б клас, класний керівник Фоменко В.М.), усний журнал «Символи рідної Держави» (4-В клас, класний керівник Бєлоконь І.Є.), загальношкільні свята «Посвята в козачата. Козацькі забави», «Моя мова калинова», флеш-моби «Голуб миру», «З Україною в серці», «Україна – центр Європи», урок мужності «На варті Вітчизни» (відповідальна заходів педагог-організатор, Максименко Х.В.). Змістовно пройшли традиційні загальношкільні лінійки із відеолекторіями: до Дня українського козацтва «Ми нащадки козаків», До дня збройних сил України «Наша славна армія!», Дня визволення Херсона «Херсонщина пам’ятає!», до Дня Соборності «Є у нас одна країна – прекрасна Україна», з нагоди  роковинами Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль – рана України», до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні «Ми пам’ятаємо великий подвиг!».

На належному рівні були проведені: місячник національно-патріотичного виховання «Зростаймо громадянами-патріотами землі, що Україною зветься», народознавства «Зерна любові до України», національної культури «Моя барвиста Україна», заходи щодо відзначення Дня Соборності України, Дня українського козацтва, Дня української мови та писемності, Дня Збройних Сил України, Дня Європи, Днів гідності тощо. Протягом року молодші школярі були активно залучені до роботи гуртка «Українознавство». Гуртківцями для учнів закладу та батьків були організовані та проведені тематичні вечори «Україна – Європейська держава», «Україна – минуле, сьогодення та майбутнє», крім того був започаткований проект «Історія, одягнута в особах».

З метою залучення молодших школярів до історичного минулого України, рідного краю, в рамках туристсько-краєзнавчої роботи, протягом року організовано роботу гуртка «Юні краєзнавці». Члени гуртка постійно були учасниками традиційними загальношкільних виставок «Народні ремесла», «З історії Українського козацтва», «Історія міст і сіл Херсонщини», «Мій Таврійській край», «Героїчне минуле та сьогодення мого народу». Продовжуючи вивчати історію міст і сіл Таврійського краю, школярі побували на екскурсіях по історичним місцям Херсона та за його межами, відвідували експозиції краєзнавчого та художнього музеїв міста. Продовжено пошукову роботу щодо збору інформації та створення літопису загальноосвітньої школи № 25. Гуртківцями для учнів закладу та батьків були організовані та проведені тематичні вечори: «Славетні Херсонці», «Вулицями рідного міста», тематичні виставки фоторобіт, змістовно та захопливо пройшов квест «Сторінками історії мого міста».

Традиційно у закладі протягом року тривав конкурс класних колективів «Найактивніший клас», у якому за підсумками року отримали перемогу учні 4-Б класу (класний керівник Фоменко В.М.) та 1-В класу (класний керівник Арканова Г.В.). Класні колективи були нагороджені цінними призами та перехідними кубками.

Метою роботи у напряму превентивного виховання та правової освіти стало виконання програми правової освіти населення, організація роботи щодо захисту прав та законних інтересів дітей, удосконалення роботи школи з профілактики правопорушень та злочинів серед дітей та підлітків, формування в учнів правової культури, свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків, глибокої поваги до законів і правил людського співжиття.

З метою профілактики та попередження правопорушень серед підлітків у школі працювала Рада профілактики, засідання якої проходили відповідно плану роботи закладу (5 разів на рік). Дотримання Статуту, Правил внутрішнього розпорядку та відвідування учнями навчальних уроків систематично контролюється адміністрацією закладу. Змістовно було проведено місячник правових знань «Я – громадянин, я – патріот, я – учень своєї школи» і тиждень правових знань «Всесвітній тиждень права», уроки толерантності та людяності, конкурси на правову тематику, бесіди із залученням представників правоохоронних установ міста.Як результат проведеної роботи, упродовж трьох останніх років правопорушень та злочинів учнями школи не скоєно; відсутні випадки жорстокого поводження (учень-учень, учень-батьки, учень-вчитель). Станом на 25.05.2019 року на обліку в ССД та внутрішкільному обліку учні не перебувають. Діти шкільного віку, що проживають на території обслуговування навчального закладу, стовідсотково охоплені навчанням.

Робота в напряму ціннісне ставлення до себе передбачала: формування в учнів основ духовно-морального та фізичного розвитку особистості, сприяння усвідомленню молодшими школярами цінності власного життя і збереження здоров'я (фізичного, психічного, соціального, духовного, культурного) свого і кожної людини, сприяння пізнанню прекрасного у собі, основ самооцінювання, самоконтролю, саморегуляції, самоповаги, почуття гідності, безпеки власної життєдіяльності, розвиток життєвих навичок здорового способу життя.

Згідно плану роботи на поточний рік у школі традиційно пройшли місячники «Увага! Діти на дорозі», «Здоровішай на здоров’я», тиждень здорового способу життя «Здоровим бути здорово» (за окремим планом). З метою виховання в молодших школярів потреби в піклуванні про власне здоров'я, залучення їх до фізкультурно-спортивної роботи проводилися такі традиційні заходи, як Дні здоров’я, Олімпійський тиждень, «Тато, мама, я – спортивна сім’я», «Змагання зі стрибків на скакалці», «Козацькі розваги», «Мами спритні і завзяті не дають нам сумувати» «Спритні, спортивні, кмітливі» тощо. У 2017/2018 навчальному році був стартував спортивний проект «Учні, батьки, вчителі – завзяті, не бажаємо сумувати!» і вперше був проведений захід «12 подвигів Геракла» в якому прийняли участь як учні так і їх батьки, а також вчителі закладу. У поточному 2018/2019 навчальному році у рамках зазначеного проекту пройшов захід «Секрет справжнього відпочинку». Для проведення фізкультурно-спортивних заходів протягом року активно залучалися такі громадські організації, як Херсонське обласне відділення Національного олімпійського комітету України, Херсонський регіональний центр з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Змістовно та цікаво для школярів пройшли зустрічі з параолімпійкою Вікторією Кравченко та головою НОК в Херсонській області Кірсановим Сергієм Федоровичем.

Заслуговують на увагу такі загальношкільні заходи, як квест «Стежинами здоров’я» (для учнів 1-4 класів), створення проекту «Здорове харчування», традиційна виставка фотографій «Тато, мама, я – спортивна сім’я», танцювально-спортивні флеш-моби, казкова Мельпомена «Секрет справжнього здоров’я», малі Олімпійські ігри, бліц-турнір «Моє здоров’я», «Козацькі забави», круглий стіл «Острів здоров’я» тощо. Для проведення лекторіїв з питань пропаганди здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок запрошувалися фахівці з медичних установ міста.

Протягом року значна увага приділяється формуванню в учнів навичок здорового способу життя. Робочий день молодшого школяра здійснювався за графіком фізкультурно-оздоровчої роботи; учні традиційно вели «Щоденник здоров’я»; традиційно тривав конкурс «Володарі ключів від країни Здоров’я», переможцями 2018/2019 року став класний колектив учнів 4-А класу (класний керівник Попова Н.І.). У школі організовано роботу клубу «Здоров’ятко», діяльність якого спрямована на формування у дітей навичок здорового способу життя. Для послуг дітей велика спортивна зала, кабінет ритміки, ігровий майданчик.

Упродовж останніх трьох років показник охоплення учнів послугами оздоровлення та відпочинку відповідає високому рівню організації роботи школи.Протягом 2017/2018 навчального року фактично оздоровлено 147 учнів, що складає 70% від загальної кількості школярів проти 132 учнів, що складає 70% від загальної кількості школярів у 2016/2017 навчальному році.

Робота в напряму ціннісне ставлення до природи передбачала формування в учнів початкової школи понять та уявлень про довкілля, сприяння усвідомленню молодшими школярами краси природи, як унікального явища в житті людини, розвиток пізнавального інтересу та необхідність гармонійного співіснування з нею, виховання дбайливого ставлення до рослин та тварин спираючись на кращі традиції українського народу.

Протягом року молодші школярі традиційно залучалися до практичної екологічної діяльності, а саме: догляд за кімнатними рослинами; з метою благоустрою пришкільного майданчика та залучення молодших школярів до суспільно-корисної діяльності учні школи спільно із батьками доглядали клумби та квітники, які закріплені за кожним класом; допомагали зимуючим птахам, розвішували годівнички, підгодовували тварин у Гідропарку. Переможцями шкільного конкурсу «Прикрась свій клас кімнатними рослинами» стали: І місце – 2-В клас (класний керівник Запорожець В.В.), ІІ місце – 3-А клас (класний керівник Пальчикова А.П.), ІІІ місце – 1-Б клас (класний керівник Марченко Ю.В.). Класні колективи продовжили оновлювати інформаційні довідники «Кімнатні рослини в класі». Традиційно, яскраво, естетично пройшов загальношкільний «Бал осінніх квіткових композицій із хризантем» (відповідальна Тєлєганова О.С.) до якого активно були залучені також і батьки. Заслуговують на увагу такі загальношкільні заходи, як гра «Екологічний брейн-ринг» (захист презентацій), екологічне свято «Збережемо гармонію Землі».

Протягом року за традицією учні працювали над такими проектами, як: «Заповідні місця мого краю» (4-А клас, класний керівник Попова Н.І.), «Дивовижні звірі в українських казках» (4-Б клас, класний керівник Фоменко В.М.), «Квітковий календар» (1-Б клас, класний керівник Марченко Ю.В.), «Чисте подвір’я» (3-А клас, класний керівник Пальчикова А.П.), «Первоцвіти просять захисту» (1-В клас, класний керівник Арканова Г.В.), «Якби тварини вміли говорити» (2-В клас, класний керівник Запорожець В.В.), «Рідкісні тварини моєї місцевості» (1-А клас, класний керівник Тєлєганова О.С.), які були представлені під час місячника екології «Милуймося, цінуймо, оберігаймо!».

Кращими заходами, які були націлені на усвідомлення учнями краси та унікальності довкілля та спрямовані на виховання в молодших школярів ціннісного ставлення до природи визначено: майстер-клас «Зустріч пернатих друзів» (1-А клас, класний керівник Тєлєганова О.С.), інтерактивний квест «Збережемо нашу планету» (1-Б клас, класний керівник Марченко Ю.В.), усний журнал «Природа рідного краю» (1-В клас, класний керівник Арканова Г.В.), усний журнал «Екологія в загадках» (2-А клас, класний керівник Мартинчук М.В.), гра-вікторина «Що покласти в рюкзак для мандрівок» (2-Б клас, класний керівник Чуча А.В.), екологічна акція «Здорова планета – здорові діти» (2-В клас, класний керівник Запорожець В.В.), тренінг «Доброта врятує світ» (3-А клас, класний керівник Пальчикова А.П.), бібліотечний урок «Міські болотні угіддя – це цінні та корисні скарби землі» (3-Б клас, класний керівник Лукашова І.О.), екологічна акція «Первоцвіти просять захисту» (4-А клас, класний керівник Попова Н.І.). Змістовно пройшли екскурсії до Херсонського обласного краєзнавчого музею: «Степова Еллада», «Краса природи рідного краю», «Природа рідного краю».

У рамках екологічного виховання в школі працював гурток «Юний дослідник» (керівник Тєлєганова О.С.) вихованці якого постійно долучалися екологічних акцій, конкурсів.

Результатами участі учнів школи в дослідницьких екологічних проектах стала участь у 12 міських, обласних, Всеукраїнських екологічних конкурсах та акціях, проти 12 конкурсів у 2017/2018 навчальному році, у яких здобули 67 перемог, включаючи 58 перемог у Всеукраїнському природничому конкурсі «КОЛОСОК» проти 53 перемог у конкурсі «КОЛОСОК» у 2017/2018 навчальному році.

Основними завданнями напряму ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей у поточному році було наступне: формування в молодших школярів основ громадянських та загальнолюдських цінностей (чуйності, чесності, правдивості, справедливості, гідності, толерантності, милосердя, взаємодопомоги, товариськості, співпереживання, щедрості, поваги до особистості), сприяння розвитку в дітей навичок підтримки та збереження міжособистісної злагоди, запобігання конфліктам та мирного розв'язування їх, здатності враховувати думку інших людей, адекватно оцінювати власні вчинки та вчинки інших. Традиційно протягом року в школі були проведені наступні заходи: тиждень «Доброчинності та добрих справ», участь у щорічних благодійних акціях «Діти - дітям» та «Діти – воїнам АТО», «Від серця до серця», до Всесвітнього Дня інвалідів у школі цікаво, змістовно пройшло свято «Доброти, щирості та милосердя».

У рамках морального виховання кращими учнівськими проектами визнано наступні: «Яким має бути добро на Землі» (1-А клас, класний керівник Тєлєганова О.С.), «Всі народи України живуть у злагоді та мирі» (3-В клас, класний керівник Присяжнюк А.В.), «Посли миру на Землі» (3-Б клас, класний керівник Лукашова І.О.).

Протягом року молодші школярі вчилися бути справжніми волонтерами, продовжили збір продуктів, речі першої необхідності для воїнів АТО, виступали з виставами перед вихованцями дитячих садків № 64, виготовляли іграшки та листівки привітання херсонців з днем міста, підгодовували тварин Херсонського гідропарку та зимуючих птахів. Кращими заходами морального спрямування визначені наступні: дискусійний клуб «Поговоримо про людяність» (відповідальна, педагог-організатор Максименко Х.В.), майстер-клас «Традиції та реліквії моєї родини» (відповідальна, педагог-організатор Максименко Х.В.), свято «Свято доброти, щирості та милосердя» (відповідальна, педагог-організатор Максименко Х.В.), флеш-моб «Подаруй частинку серця» (відповідальна, педагог-організатор Максименко Х.В.), поетичний конкурс «Зерна доброти» (для учнів 3-4-х класів, відповідальна Потапова І.В.), серія тренінгів «Доброте, щирість, милосердя» (відповідальні фіхівці соціально-психологічної служби), ситуаційно-рольова гра «Шануй батька і неньку» (4-Б клас, класний керівник Фоменко В.М.), родино-сімейне свято «Зростаємо справжніми людьми з колиски батьків» (4-Б клас, класний керівник Фоменко В.М.), традиційний конкурс мультимедійних проектів «Час великого, доброго серця» (відповідальна, педагог-організатор Максименко Х.В.).

Кращими заходами, які сприяли формуванню в учнів понять та уявлень про важливість праці для людини, родини і держави, виховання поваги до людини праці, ознайомлення зі світом професій стали наступні: рекламна акція активу школи «Усі професії потрібні, усі професії важливі» (відповідальна, педагог-організатор Максименко Х.В.), фотовиставка «Професії моїх батьків» (відповідальна Потапова І.В.), виставка декоративно-прикладного мистецтва «Світ захоплень моєї родини» (відповідальна Потапова І.В.), усний журнал «Батьки дітям про світ професій» (відповідальна Сотниченко М.І.), заочна подорож «Калейдоскоп професій» (відповідальна Чмихал О.А.) тощо. З метою знайомства зі світом професій учні школи були залучені до дослідницької та проектної діяльності, результатом роботи стала перемога проекту 3-Б класу (класний керівник Лукашова І.О.) «Галерея творчих професій».

У плані роботи школи на 2018/2019 навчальний рік у розділі «Ціннісне ставлення до праці» передбачено роботу з науково-технічного напряму, в якому було сплановано і проведено наступні традиційні заходи: День творчого учня, ярмарок гуртків «Кожен учень хоче знати, за свої таланти показати», виставки дитячих робіт «Моє хобі» та «Вправні рученята», виставка фотографій «Відпочиваємо з користю», родинний захід «Світлина майстрів», «У кожного своя співоча пір’їна», персональні виставки учнів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Світ моїх захоплень», участь у міських етапах конкурсів, змагань з науково-технічного напрямку робота гуртків початково-технічного моделювання. Так у поточному році учні школи прийняли участь у 5 міських та обласних конкурсах відповідного напряму та здобули 13 перемог проти 4 конкурсів та 10 перемог.

Протягом року на базі закладу з науково-технічного напряму працювали таки гуртки, як «Вмілі рученята», «Правила дорожнього руху» (ХЦНТТУМ), «Конструювання і моделювання дитячого одягу» (ХЦНТТУМ).

Результатом роботи з даного напряму стала участь школярів у 5 конкурсах Всеукраїнського, обласного та міського рівнів та здобуття 13 перемог

Робота в напрямку ціннісного ставлення до мистецтва включала в себе сприяння гармонійному розвитку молодших школярів, формування в учнів початкової школи естетичних почуттів, здатність виразити своє ставлення до мистецтва, а також володіння елементарними мистецькими знаннями, поняттями, термінами, виконання творчих завдань.

Протягом року традиційно були проведені наступні традиційні місячники за окремими планами: місячник художньо-естетичного виховання «Чарівний світ прекрасного», місячник національної культури «Моя барвиста Україна». З метою формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне в житті та мистецтві учні школи протягом року були постійними глядачами вистав Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, Херсонського обласного театру ляльок. У рамках співпраці з Херсонським обласним музеєм ім. Шовкуненка традиційно другий рік поспіль молодші школярі мали змогу стати учасниками квесту «Знайди відгадку серед картин», у рамках співпраці з Херсонським обласним краєзнавчим музеєм школярі прийняли участь в заході з майстер-класом «Різдвяний вінтаж» та «Весняне рандеву». Протягом року родина Баєвих проводила для учнів школи низку майстер-класів з декоративно-прикладного мистецтва.

З метою сприяння художньо-естетичного розвитку молодшого школяра в школі було організовано роботу таких гуртків, як театрального «Мельпоменочка», вокального «Співоче поле», декоративно-прикладний «Веселковий світ» (ПДЮТ).

Кращими змістовними загальношкільними заходами з художньо-естетичного напряму визначено наступні: конкурс читців «Херсон оспіваний», театральний конкурс «Казкова Мельпоменочка», мистецький «Тобі таланти, моя Україно!», виставка-конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Пасхальний вернісаж», виставка стіннівок «Моя мова калинова», літературний салон «Вірші моєї душі», авторський літературний вечір поета Брусинця Івана Анатолійовича (батька учня 4-Б класу Брусинця Сергія) виставка малюнків «Таврійський барвограй», відеосалон «Українська вишиванка». Крім того цікаво та змістовно пройшли: години-захисти учнівських проектів «Історія рідного рушника» (відповідальна Максименко Х.В.), інтерактивне свято «Ходить гарбуз по городу» (3-Б клас, класний керівник Лукашова І.О.), «І живе на папері моя мрія» (4-А клас, класний керівник Попова Н.І.), новорічна казка «Як Аліса та Кролик Новий рік рятували (учні 1-4-х класів, відповідальна, педагог-організатор Максименко Х.В.).

Результатом роботи з даного напряму стала участь учнів школи у 10 конкурсах міського та обласного рівнів та 13 перемог проти 9 конкурсів у 2017/2018 навчальному році міського, обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів та здобуття 8 перемог.

Розвиток творчих здібностей учнів (гурткова робота)

За останні три роки мережа шкільних гуртків та спортивних секцій залишається сталою: в 2016/2017 н. р. – 15 гуртків, у 2017/2018 н. р. - 16 гуртків, якими було охоплено 261 учень, що складало 100%від загальної кількості школярів. У поточному році на базі закладу організовано роботу 16 гуртків, якими охоплено 261 учень, що складає 100% від загальної кількості школярів.

До організації позаурочної роботи з учнями були залучені фахівці позашкільних навчальних закладів – 5 гуртків, 180 вихованців (показник сталий у порівнянні з минулим роком).

Участь дітей у масових заходах різних рівнів

Результати аналізу участі учнів школи в конкурсах різних рівнів свідчать, що кількість конкурсів у яких прийняли участь учні школи знизилась: у поточному 2017/2018 навчальному році - 38 конкурси проти 39 конкурсів у 2016/2017 навчальному році та проти 33 конкурсів у 2017/2018 навчальному році. Показник у порівнянні за три роки збільшився і залишається сталим. У поточному році в конкурсах прийняли участь 171 учнів проти 170 учнів у 2017/2018 навчальному році – це на 1 учня менше та проти 127 учнів у 2016/2017 навчальному році – це на 44 учнів більше.

Фінансово-господарська діяльність

Будівля школи введена в експлуатацію у 1957 році (60 років тому). Але не зважаючи на зношеність, адміністрація школи разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її у робочому стані.

Матеріально-технічна база школи сьогодні дає змогу забезпечити проведення навчально-виховного процесу на належному рівні. У закладі функціонує 12 класних кімнат, 1 – кабінет інформаційних технологій, кабінет соціально-психологічної служби, кімната відпочинку, 2 адміністративних кабінети. З 12 класних кімнат атестовано – 3 (2 – з оцінкою «відмінно»; 1 - з оцінкою «добре»). Крім того, до послуг учнів бібліотека, їдальня, спортивна зала, кабінет для занять ритмікою та ЛФК. У 2017/2018 навчальному році створено сенсорну кімнату, яку було обладнано корекційно-розвитковим обладнанням за рахунок державної субвенції.

Чимало зроблено для модернізацію навчально-матеріальної бази закладу. Загалом технопарк нашої школи налічує: ноутбуків – 9, комп’ютерів – 8, телевізорів –87, DVD-програвачів – 3. До мережі інтернет підключені усі ноутбуки та комп’ютери.

Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією управління освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв. За позабюджетні кошти здійснюється оформлення та оновлення школи, закупівля миючих дезінфікуючих засобів для туалетів. За рахунок благодійних коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року.

У 2018/2019 навчальному році виділено бюджетні кошти на:

за рахунок бюджетних коштів:

• Оплата харчування

 • Оплата комунальних послуг
 • Оплата за вивезення твердих відходів
 • Оплата за «тривожну кнопку»

• Оплата харчування

 • Оплата комунальних послуг
 • Оплата за вивезення твердих відходів
 • Оплата за «тривожну кнопку»
 • Повірка теплолічильника, лічильника води, термодатчиків
 • Придбання діелектричних бот, рукавиць, килимів
 • Повірка (ботів, рукавиць, килимка)
 • Перезарядка вогнегасників
 • Ремонт електродвигуна у витяжці (їдальня)
 • Корекційне обладнання (державна субвенція)

за рахунок благодійних батьківських внесків:

Оплата роботи по виготовленню та установці грат на вікна сенсорної кімнати

 • Бойлер на харчоблок на 100 л
 • Ремонт у сенсорній кімнаті
 • Оплата роботи по установці навісної стелі у сенсорній кімнаті
 • Оплата Інтернет (протягом року)
 • Типографські послуги
 • Транспортні послуги
 • Господарські та будівельні товари
 • Медикаменти
 • Ремонт принтерів
 • Література та плакати для шкільної бібліотеки
 • Канцтовари
 • Заохочення для дітей
 • Стипендії

Шановні колеги, батьки, гості! Я впевнена, що об’єднавши наші зусилля, ми реалізуємо нові завдання. Користуючись нагодою, висловлюю особливі слова подяки вам, шановні батьки, вчителі та найактивнішім батьківським комітетам класів

 

Категорія: Річний звіт про діяльність закладу | Додав: Адміністратор
Переглядів: 233 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Block title

Пошук

Погода

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz